Blog

16
5
ERAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çetin Akay
  • Admin
  • 9838 Görüntüleme
  • 0 Yorum
  • Nebim Winner
Daha Verimli, Hızlı ve Kaliteli Olmanın Yolu Nebim ile Birlikte Edindiğimiz Bilgiden Geçiyor.

Şirketimizde her departmanın ihtiyacı doğrultusunda birçok yazılım firması ile çalıştık. Ve iş kaybı açısından bunun zararını oldukça gördük. Bu nedenle tüm organizasyonu tek çatı altında toplamak adına Nebim ile yola çıktık. Zaman içerisinde bizim de ihtiyaçlarımız doğrultusunda ve Nebim'in de katkılarıyla birçok detayı başarı ile inşa ettik. İnşa ettiğimiz detayların, iyi etkilerini de şu anda en çok üretim safhalarında görüyoruz. Çünkü artık içerisinde bulunduğumuz durumda, zaman ve kalite çok önemli unsurlar. Bu iki önemli unsurda bir bilginin her yerde görülmesi ve kolay ulaşılmasından geçiyor.

Bir ürünün nerede olduğunu bilmek işi yapanın takip edebilmesi gerekli kaliteyi yakalayabilmesi çok önemli. Örneğin; yapılan ürünün yıkama safhasında çok iyi incelenmesi gereklidir. Ancak ürün nerededir? Bunları bulmak için ilgili kişinin bütün departmanları ayrı ayrı araması mümkün değil. Bu bilgileri sistemden görüp nerede olduklarını saptamak ve adetsel takiplerini yapmak için barkod sistemi ile çalışılıyor. Barkodundan hangi departmandan ne zaman geçtiği, ne kadar ve niye kaldığı, maliyetinin neden yükseldiği gibi bilgiler alınabiliyor. Bir dikim maliyetini daha detaylara indirip, başlangıcı sonu, ne kadar zaman harcandı oradaki insanların gücü bunların hepsi sisteme dayalı olmalı. Düzeltmeniz gereken noktayı bu bilgilere göre tespit edebiliyorsunuz ve bu da barkod sistemiyle oluyor. Tüm bu sistemi Nebim ile birlikte gerçekleştirdik. Daha verimli, daha hızlı, daha kaliteli olmanın yolu Nebim ile birlikte edindiğimiz sağlıklı bilgiden geçiyor. Doğru bilgi ile doğru adımlar atarsanız daha sağlıklı sonuçlar alabiliyorsunuz ve insanlarla daha mutlu çalışıyorsunuz. İş süreçlerini entegre ve doğru yürütebilmek adına baştan sona Nebim'i kullanıyoruz.

Rekabetçi ortamın faz olduğu Avrupa şartlarında her şeyi çok iyi hesaplama ve planlamak zorundasınız. Bir işi almak, o işin fiyatını tespit etmek, hepsi başlangıçta sizin yapacağınız planlamadan geçiyor. Bir kumaşın giriş zamanı ve üretim zamanı gibi detayları çok iyi bir şekilde önceden hesaplamanız gerek. Üretim olan şirketin en önemli gücü insan gücüdür. Bunun maliyetlere etkisi çok fazla. Biz Erak olarak yazılım kullanarak iş gücümüzü azaltıp teknolojiye doğru bir yatırım yaparak daha verimli olacağımızı göstermek zorundayız. Düzgün hesap yapmak, zamanını iyi planlamak, malzemeyi iyi fiyatla zamanında almak, o aldığımız malzemenin finans yükünü iyi hesaplamak. vb. Bu hesaplamalar tek tek yapılamaz bunların hepsini tek bir sistemle bağdaştırmak gerek.

İplik sarfiyatı, malzeme sarfiyatı bunların fireleri bunların hiçbiri manuel raporlarda olmuyor. Bunları sistem olarak alabilmek ve işi hızlı yürütebilmek adına baştan sona Nebim'i kullanıyoruz. Bunların doğru gerçekleşebilmesi adına müşteriye iyi servis verebilmek adına.

 
0 YORUM
DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN

  • Ender Mağazaları
  • ARC Mağazaları
  • Picasso AVM
  • Morven
  • İpekyolu Optik Saat