Blog

20
10
Nebim V3 ERP'nin Ekim 2014 Versiyonu Kullanıcıların Hizmetine Sunuldu
 • Admin
 • 2662 Görüntüleme
 • 0 Yorum
 • Nebim V3 , Versiyon Yenilikleri

Nebim V3 ERP'nin Ekim 2014 versiyonu; kullanıcılara banka ve e-defter entegrasyonu yenilikleri, yeni rapor düzenleme yetenekleri, mağazada e-fatura, CRM ve taksitli satış yenilikleri ve QlikView üzerinde geliştirilen yeni Nebim V3 İş Zekası uygulamaları sunuyor.

Bu versiyonda sunulan yenilikler ve düzenlemeler Nebim'in Web sitesinde "Nebim V3 Ver 14.10.1 Versiyon Yenilikleri" sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler aşağıda özetlenmiştir:

Finans Yönetiminde yeni banka ve e-Defter entegrasyonları

Banka kredilerinin ve bu kredilerin geri ödemelerinin yönetilebilmesi
 • Bankalardan kullanılan kredilerin farklı kredi tipleri ile kaydedilebilmesi ve kredinin onaylanabilmesi sağlandı.
 • Banka kredilerinin geri ödemelerinin vadelerine göre takip edilebilmesi ve muhasebeleştirilebilmesi sağlandı.
Banka hesap hareketlerinin, MT940 dosya entegrasyonu sayesinde program içerisinden yönetilebilmesi

Bankalardaki hesaplarla ilgili her türlü para yatırma, çekme, havale, EFT gibi işlem kayıtlarının MT940 dosya entegrasyonu ile bankadan alınarak direkt programdaki ilgili hesaplara işlenebilmesi sağlandı.

Banka ödeme talimatlarının ve ödeme işlemlerinin bankalarla entegrasyonu
 • Bankalara ödeme talimatları oluşturulabilmesi ve bu ödeme talimatlarının onaylayarak bankaya gönderilebilmesi sağlandı.
 • Ödeme talimatına istinaden banka hesaplarından yapılan ödemelerin, bankadan bir dosya yardımı ile alınabilmesi ve ilgili muhasebe kaydının oluşturulabilmesi sağlandı.
E-Defter işlemlerinin özel entegratörler tarafından da yapılabilmesi için entegrasyon opsiyonu

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan Yazılım Uyumluluk Onayı almış ve daha önce Nisan 2014 versiyonu (Ver.14.4.1) ile kullanıcılara sunulmuş bir uygulama olan Nebim V3 E-Defter uygulamasına bir özel entegratör entegrasyonu opsiyonu eklendi.

Nebim V3 kullanıcıları defterlerini Nebim V3 E-Defter uygulaması üzerinde hazırladıktan sonra; berat ve beyan işlemlerinde iki seçenek ile karşılaşacaklar. Kullanıcılar; berat oluşturma, mühürleme, beyan etme ve beyan edilen beratın GİB onayından sonra tekrar Nebim V3'e alınması ve arşivlenmesi süreçlerini daha önceden olduğu gibi, herhangi bir özel entegratöre ihtiyaç duymadan, sadece Nebim V3 E-Defter uygulamasını kullanarak yapmaya devam edebilecekleri gibi, defter hazırlamadan sonraki süreçleri, alternatif olarak, Nebim'in desteklediği özel entegratörlere de yaptırabilecekler. Bu amaçla bu versiyonda Nebim V3 E-Defter uygulamasına Bimsa ve eFinans e-defter entegrasyonu opsiyonu eklendi.

Raporlarda yeni "Grid rapor tipi", yeni sorgu düzenleme yetenekleri ve yeni bir "rapor yöneticisi"
Pivot ve Form rapor tiplerine yeni bir rapor tipinin eklenmesi (Grid)

Kullanıcıların daha önceki Nebim V3 versiyonlarında kullandıkları Pivot ve Form rapor tiplerine üçüncü bir rapor tipi olan "Grid rapor tipi" eklendi. Grid rapor tipi sayesinde kullanıcıların hazırladıkları raporlarda birçok değişikliği Bilgi İşlemden destek almalarına gerek olmaksızın pratik bir şekilde yapabilmeleri sağlandı. Bu değişikliklere; kullanıcıların sütun yerlerini değiştirmeleri, sütun kaldırmaları, hesaplama yöntemine dayalı yeni sütunlar ekleyebilmeleri, sütunlara göre satır sıralamalarını belirleyebilmeleri, artan ya da azalan seçeneğine göre sıralama yaptırabilmeleri, yaptıkları rapor düzenlemelerini daha sonra tekrar kullanabilmek üzere kaydedebilmeleri örnek gösterilebilir.

Sorgu Düzenleyici'de yapılan geliştirmeler

Nebim V3'ün sorgu düzenleme aracında genel sorguya müdahale edebilmenin yanı sıra; sorgu parametrelerinin belirlenerek yeni alt sorgularla sub-report'ların eklenebilmesi, varsayılan filtre sahalarının seçilebilmesi, listelenmeyecek alanların belirlenerek ayırt edilebilmesi, sorgunun hangi rapor tiplerinde (Pivot, Form, Grid) çalışabileceğinin belirlenmesi ve sorgunun filtrelerde hangi form dizaynları görünebileceğinin kullanıcı tarafından ayarlanabilmesi sağlandı.

Nebim V3 ERP'ye yeni bir "Rapor Yöneticisi" eklendi

Nebim V3 ERP'de yer alan tüm raporların tek bir "rapor yöneticisi" ekranından yönetilebilmesi sağlandı. Rapor yöneticisi sayesinde kullanıcılar; yeni raporlar oluşturabilir, raporun parametre, filtre ve sorgu detaylarını belirleyebilir, bu raporların Nebim V3 ERP'nin ara yüzünün ana menüsünde görüneceği yeri seçebilir ve kullanıcı gruplarına göre bu yeni özel rapor menüsüne erişim yetkisi verebilir.

Nebim V3 POS'ta e-Fatura, CRM, SMS ve taksitli satış yenilikleri
Mağazalarda e-fatura düzenleme ve e-fatura iade işlemlerinin yönetilmesi
 • Mağaza kasalarında kullanılan Nebim V3 POS uygulamasından da E-Fatura düzenlenebilmesi sağlandı.
 • Mağazalarda düzenlenen E-Fatura ile ilgili iade işlemlerinin de yapılabilmesi sağlandı.
Perakende müşterilerin ve mağazaların CRM kapsamında gruplandırılması ve bu gruplara özel kampanyalar düzenlenebilmesi

Firmanın belirleyeceği kriterlere göre, "Müşteri CRM Grupları" ve "Mağaza CRM Grupları" oluşturularak müşteri ilişkileri yönetimin destekleyen yeni bir alt yapı kuruldu. Bu yapı sayesinde firmanın belirleyeceği kriterlere göre oluşturulan ve gruplanan mağaza ve müşterilerin CRM aktivasyonu yapılarak, aktivasyonu yapılmış mağazalarda aktivasyonu yapılmış müşteriler için geçerli olacak özel indirim kampanyalarının tanımlanabilmesi, puan kazandırma ve kazanılan puanların belli bir seviyeye ulaştığında kullandırılabilmesi sağlandı.

Alternatif bir SMS servis sağlayıcısının desteklenmesi

Daha önceki versiyonlarda desteklenen SMS servis sağlayıcısının desteklenmesi devam ederken, alternatif bir SMS servis sağlayıcısı ile çalışılabilmesi de sağlandı.

Taksitli Perakende Satış uygulamasına eklenen yeni fonksiyonlar
 • Nebim V3 POS ekranında taksitli perakende satış müşterilerine kredi limiti tanımlanabilmesi sağlandı.
 • Ödeme ekranında hesaplanan vade ve taksitle yapılan değişikliğin ilk haline getirilebilmesi sağlandı.
 • Taksit ödemelerinin tarih sırasında alınabilmesi sağlandı.
 • Taksitli Satış Siparişi ve Taksitli Satış Faturası girişinde belli bir yaşın altındaki müşterilere satış yapılmasının engellenmesi sağlandı.
 • İstihbarat onayı olmadan da taksit ödemesi alınabilmesi sağlandı.
 • Hem taksitli hem de Peşin Satış Siparişleri Faturalama ekranlarında müşteriye tanımlanmış olan uyarılar var ise uyarının çıkması sağlandı.
 • Taksitli Siparişleri Fatura Et programı ile siparişte girilen miktarlı ürünlerin kısmi olarak faturalanabilmesi sağlandı.
QlikView üzerinde geliştirilen yeni Nebim V3 İş Zekası uygulamaları
Hazır Dashboard'lar ve raporlar

QlikView üzerinde geliştirilen "Nebim V3 İş Zekası" uygulamaları sayesinde kullanıcıların Nebim V3 ERP'lerindeki verileri yüksek performans ile raporlayıp analiz edebilecekleri hazır Dashboard'lar ve raporlar geliştirildi. QlikView işbirliği ve geliştirilen uygulamalar hakkındaki bilgilendirme haberini Nebim'in Web sitesinde "Haberler" bölümünde bulabilirsiniz.

 
0 YORUM
DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN

 • Ender Mağazaları
 • ARC Mağazaları
 • Picasso AVM
 • Morven
 • İpekyolu Optik Saat